HAKKIMIZDA

AKRE GRUP GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş

olarak çevremize ve müşterilerimize karşı sorumluluğunu bilen bir ekiple sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışıyoruz. Çevre Bakanlığının uygulamaya koyduğu Ömrünü tamamlamış araçlar ile ilgili genelgede belirtildiği üzere ömrünü tamamlamış araçların tüzükte yer aldığı şekli ile bertaraf edilmesini ve tekrar geri kazanılmasını, tüm gücümüzle müşteri memnuniyetini kazanarak yapmanın planları ile yola koyulduk. Yaklaşık olarak 1.000m² kapalı tesisimiz, 2000m²'lik açık araç bekletme yerimiz, anlaşmalı veya ortaklık bazında akü, demir, plastik, yağ ve tekstil olarak resmi belgeli geri dönüşüm tesislerimizle,

  • Ömrünü Tamamlamış Araç (ÖTA) vasfına girmiş araçların teslim alımı, bertaraf formu düzenlenmesi, bekletme alanı işleme ve barkodlamak,
  • Sökümü ve bertarafı yapılan araçların tüm parçalarının geri kazanımı için depolama, yıkama, kurutma, kalite kontrolünü sağlamak,
  • Hurdaya ayrılan araçların bir çok parçasının tekrar kullanımını sağlamak; Kullanılmayan demir, yağ, akü, lastik, plastik, ve tekstilürünlerinin tekrar geri dönüşüm tesislerinide geri kazanımını sağlama hizmetlerini vermekteyiz.
  • Sigorta şirketlerinin araç onarımları sonucunda oluşan iade parçaların ülke genelinde toplanılması.

Faaliyet Alanlarımız

ÖTA Ömrünü Tamamlamış Araçlar

Ömrünü tamamlamış araçları sizin için tüm hurda işlemleri ile ilgileniyoruz.

Batık Gemi Çıkarma

Batan gemileri en profosyonel şekilde hizmet sunarak çıkartıyoruz.

Sigorta Hurda Araç Organizasyonu

Sigorta ile hurda aracınıza ait tüm işlemleri sizin için ilgileniyoruz.

Sigorta İade Parça Organizasyonu

will have to make sure the prototype looks finished by inserting text or photo.make sure the prototype looks finished by.

Gemi Geri Dönüşüm

Hurda olan gemi parçalarını geri dönüşüm ile dünyanın geleceğine sunacağı katkılar, çevre duyarlılığı başlığı altında topluyoruz.

Hasarlı Yat ve Tekne Alım Satımı

Hasarlı yat ve teknelerde alım satım yapıyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ÖTA, Ömrünü Tamamlamış Araç kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

ÖTA Yönetmeliği Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 30 Aralık 2009 yılında yayımlanmış olur 1 Ocak 2011 tarihi ile uygulamaya başlanmış Ömrünü tamamlamış araçların kontrolünü esas alan yönetmeliktir.

Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği kapsamında yer alan, sürücü dışında en fazla 8 kişilik oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik motorlu araçlar (M1), azami ağırlığı 3500 kilogramı aşmayan motorlu yük taşıma araçlar (N1) ve İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Araçların Tip Onayı Yönetmeliği kapsamında yer alan, motosiklet ve motorlu bisiklet haricindeki üç tekerlekli araçlar bu yönetmelik kapsamındadır ve bu araçlar için Kayıttan Düşme ve Bertaraf Formu düzenlenebilir.

1- Kayıtlarında haciz, rehin, tedbir gibi şerhlerin bulunmadığına dair trafik tescil kuruluşlarından alınmış belge 2- Trafikten çekilmiş araçlar hariç, ilgili vergi dairesinden alınmış, motorlu araçlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezası, trafik idari para cezası, geçiş ücreti ve idari para cezası borcu bulunmadığına dair ilişik kesme belgesi ile birlikte aracınızı teslim yerine getirmenizle birlikte kayıttan düşme işlemi süreciniz başlayacaktır.

Bu aksam ve parçaların eksikliği teslim yeri yetkilisi tarafından belirlenip araç sahibi ile birlikte onaylanacaktır. Eksik olan parçalar için OtoKumbara yetkilileri ile iletişime geçilecektir.

1- Kayıtlarında haciz, rehin, tedbir gibi şerhlerin bulunmadığına dair trafik tescil kuruluşlarından alınmış belge 2- Trafikten çekilmiş araçlar hariç, ilgili vergi dairesinden alınmış, motorlu araçlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezası, trafik idari para cezası, geçiş ücreti ve idari para cezası borcu bulunmadığına dair ilişik kesme belgesi araç sahibi tarafından alınmalıdır.

ÖTA Yönetmeliğine göre hurdaya ayrılması istenen araçların ÖTA Teslim Yerine araç sahibi tarafından getirilmelidir. Aracın Teslim Yerine getirilmesi konusunda ÖTA Teslim Yerinden yardım talep edilmesi durumunda araç sahibi oluşan bedelden sorumludur.

Motosikletler ÖTA Yönetmeliği kapsamında olmadığından Kayıttan Düşme ve Bertaraf Formu uygulaması motosikletlerde uygulanmaz. Ancak AKRE size bu konuda da çözüm üretebilir.

Akre tarafından teslim alınan aracınız Avrupa standartlarında 2000 m² lik tesisimizde geri dönüşüm sürecine alınacaktır.

Trafik tescil tarafından aracınızı kayıttan düşürdükten sonra size verilmiş olan Araç Kayıttan Düşme ve Bertaraf Formunun beyaz nüshası AKRE'nin aracınızın geri dönüşümünü yapacağının teminatıdır. Gerek araç markanız gerekse Çevre ve Orman Bakanlığı bu konuda AKRE'yi yetkilendirmiştir.

1 yıl içerisinde istediğiniz kadar aracı teslim edebilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZDEN HABERLER

Bereket isimli batık gemi parçalıyoruz

Zeytinburnu açıklarında 2017 yıl Ocak ayında demirli halde bulunurken batan Tanzanya bandıralı “Bereket” isimli kuru yük gemisinin su üzerinde bulunan kısmı dev vinç yardımıyla söküldü. Su altında belirli kısımları kesilen batık gemiyi vinç yardımıyla parçalar halinde çıkarıyoruz.

Hurda Araç Organizasyonu

Aracınızı hurdaya çıkarmak için doğru adres.

Web Sitemiz Açıldı

Web sitemiz yenilendi, artık daha bilgilendirici içeriği ile kullanıcı dostu.

İLETİŞİM

Yükleniyor
Mesajınız iletildi.Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz